TERAPIE KOMPLEMENTARNE

TERAPIA
MASZYNĄ RIFE'A
KOLOROTERAPIA
PSYCHOBIOLOGIA
Z AROMATERAPIĄ
HOLISTYCZNY MASAŻ TERAPEUTYCZNY
MASAŻ
DŹWIĘKIEM
INSTYTUT DIETETYKI
I PROMOCJI ZDROWIA
TRADYCYJNA
MEDYCYNA MONGOLSKA
GABINET REHABILITACJI
I MASAŻU
KOMPUTEROWE
BADANIE STÓP
GABINET NATUROTERAPII
TERAPIA MANUALNA NULLUM DOLOREM
TRADYCYJNA
MEDYCYNA CHIŃSKA
RADIONIKA

OFERTA SZCZEGÓŁOWA

TERAPIA MASZYNĄ RIFE'A

Nowoczesna terapia komplementarna

Dzięki medycynie wibracyjnej możesz dokonać skutecznej detoksykacji organizmu. Możesz pozbyć się ciężkich schorzeń takich jak borelioza czy gronkowiec oraz pasożytów, grzybów, wirusów i bakterii. Dzięki potwierdzonej naukowo metodzie biofeedback możesz dostarczyć dokładnie tych  częstotliwości, których Twój organizm potrzebuje do uzdrowienia. 

genx.jpg

Czym jest system Spooky2 ?

“Jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat, myśl kategoriami Energii, Częstotliwości i Wibracji” powiedział Nicola Tesla. Wszystko we Wszechświecie ma określoną częstotliwość drgań, zwaną częstotliwością rezonansową. System Spooky2 przywraca naturalną, właściwą częstotliwość co prowadzi do harmonii i uzdrowienia.
Dzięki wykorzystaniu częstotliwości rezonansowej możemy również unieszkodliwić i usunąć z organizmu patogeny (grzyby, bakterie, wirusy, pasożyty, ameby pleśnie, itp.), które mają własną, unikalną    częstotliwość. Kiedy przekazujesz odpowiednie wibracje do mikroorganizmu, powoduje to stres strukturalny, a patogen zostaje unieszkodliwiony lub umiera. Rezonatory Spooky2 generują fale rezonansowe, które niszczą szkodliwe organizmy chorobotwórcze, nie czyniąc żadnej szkody użytkownikom.


Dodatkowo system Spooky 2 posiada specjalny moduł biorezonansowy, który może pomóc w diagnostyce a jednocześnie w bardzo dokładny sposób określić jakie częstotliwości są najbardziej potrzebne dla naszego organizmu. 

Zastosowanie terapii spooky2:

- usuwanie grzybów, bakterii, wirusów, pasożytów, pleśni z organizmu
- detoks organizmu z metali ciężkich, toksyn, pestycydów
- stany zapalne, stany bólowe, infekcje
- terapia boreliozy, zakażenia gronkowcem oraz wielu innych schorzeń!

* W świetle obowiązujących obecnie przepisów system Spooky 2 nie jest urządzeniem medycznym.
Badania dotyczące metody i działania systemu Spooky 2 są prowadzone przez organizacje „non-profit”
oraz jednostki związane z medycyną energetyczną.
** Niniejsza ulotka nie jest publikacją medyczną popartą badaniami klinicznymi. Poradnik opracowano
na podstawie źródeł internetowych oraz www.vibronika.eu. Informacje zawarte w ulotce stanowią
skróconą formę przekazu zawartego w tych pracach.

Zapisy:
Tel: 784 582 887, 
Email: fundacjanowyparadygmat@gmail.com 
 

KOLOROTERAPIA

Światło - nowy paradygmat w nauce

Podstawowe filary zdrowia to: zdrowa dieta, oddech, aktywność fizyczna, praca intelektualna, unikanie stresu

i  ŚWIATŁO.
Leczenie kolorami było praktykowane już w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie i Chinach. Avicenna, arabski filozof

i lekarz XI wieku, uważał kolor za najważniejszy czynnik leczniczy.  Barwami leczyli m.in. ojciec medycyny - Hipokrates a także Pitagoras i Paracelsus.

Kolor.jpg

Wpływ koloru na ludzką psychikę badał i opisał poeta Jan Wolfgang Goethe.
Leczenie kolorami jest szeroko stosowane w Ayurvedzie.
 
Koloroterapię wprowadził do leczenia Dishah Pestanji Ghadiali, hinduski fizyk i wynalazca.
W XIX w. Duńczyk Edwin Babbitt odkrył, że kolory stymulują autonomiczny układ nerwowy. W 1903 roku duński fizyk Niels Ryberg Finsen otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycia dotyczące skuteczności leczenia kolorami chorób somatycznych.
 
Najnowsze badania naukowe potwierdzają wpływ światła spolaryzowanego na zdrowie. Światło, dzięki zdolności do pobudzania biostymulacji oraz uaktywnianie własnych procesów regeneracyjnych komórek jest stosowane w profilaktyce

i wspieraniu procesów leczniczych.
Badania prof. Mastersa i jego zespołu udowodniły, że światło spolaryzowane przenika
do komórek i głębszych warstw skóry oraz naczyń krwionośnych.
W 1975 roku niemiecki uczony Fritz-Albert Popp udowodnił, że w komórkach istnieją mechanizmy naprawcze szczególnie dobrze reagujące na światło i że to właśnie światło reguluje wszystkie biochemiczne reakcje komórkowe.
Kolejne odkrycia pokazały, że pojedyncza komórka jest w stanie wykorzystać energię fotonu pochodzącego z otoczenia

i przekazać ją do następnej komórki.
Kolejne eksperymenty wykazały, że DNA jest źródłem emisji światła,
a także potrafi je magazynować i ponownie oddawać ze zróżnicowaną siłą.
Stwierdzono, że światło wspomaga system odpornościowy, regenerację organizmu
a także reguluje metabolizm, uśmierza ból i stany zapalne.
Koloroterapia (chromoterapia) wspiera naturalną regenerację organizmu, indukuje tworzenie nowych komórek krwi

i zwiększa drenaż limfatyczny.
 
Terapia światłem ma zastosowanie w łagodzeniu bólu, leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, w stanach pourazowych i pooperacyjnych.
Jest skuteczna w regulowaniu ciśnienia tętniczego krwi, daje spektakularne efekty
w leczeniu cukrzycy i jej powikłań, a także – w depresji.
Koloroterapia znalazła zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń reumatologicznych, dermatologicznych, migren, depresji sezonowych, nerwic i zaburzeń snu.

PSYCHOBIOLOGIA Z AROMATERAPIĄ

Diagnostyka na poziomie przyczynowym oraz wspieranie powrotu do zdrowia

aromaterapia.jpg

Oferujemy konsultacje z psychobiologii pozwalające dotrzeć do autentycznych źródeł dolegliwości. To co jest traktowane jako choroba w rzeczywistości jest często etapem powrotu do zdrowia po rozwiązaniu istotnego konfliktu którego dokonuje nasz mózg i najlepiej mu w tym nie przeszkadzać.

Analiza objawów fizycznych rozumianych jako specyficzne manifestacje zaburzeń równowagi pozwala odkryć faktyczne przyczyny zaburzeń i źródło problemu który wymaga przepracowania i uzdrowienia. Efektywne zdrowienie polega na uświadomieniu sobie źródła najistotniejszych problemów oraz znalezieniu klucza do ich rozwiązania.

Dodatkowym remedium wspomagającym pracę nad powrotem do pełnej równowagi, na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym jest aromaterapia olejkami eterycznymi klasy terapeutycznej. Wszystko co działa na nasze zmysły bardzo subtelnie, paradoksalnie wywiera na nas największy wpływ.

Beata Jarząbek  - pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia rozumianego jako harmonia ciała, umysłu i duszy. Ukończyła Akademię Psychobiologii Zdrowia Violetty Karys, zdobytą  wiedzę  pogłębiała na wielu seminariach, m.in.

u Gérarda Athiasa, (autora takich książek jak „Programy rodzinne twoich chorób”, „Ciało punkt po punkcie”) i Déborah Waknine, współautorki gry terapeutycznej „22 iskry życia”


Przyjmuje we wtorki i środy


Cena: 200 zł 
Czas trwania: 1,5 – 2 h​​

HOLISTYCZNY MASAŻ TERAPEUTYCZNY

Synergiczny masaż łączący elementy wielu technik masażu

Synergiczny masaż łączący elementy masażu ajurwedyjskiego*, hawajskiego rytualnego Lomi Lomi Nui, łagodnej bioenergetyki, głębokiego powięziowego rozluźniania i  masażu limfatycznego.

Autorski masaż jest efektem połączenia holistycznej wiedzy

i wieloletniego doświadczenia  z  uważnym, zakładającym niepowtarzalność  potrzeb  każdej indywidualnej istoty  empatycznym podejściem opartym na intuicyjnym odczuwaniu  "schematów" napięć, uważnej obserwacji  oddechu, reakcji ciała i  pojawiających się emocji oraz odkrywaniu nieświadomych wzorców myślowych  

i  przekonań.Tego rodzaju masaż  jest  pracą z energią w ciele, poruszaniem jej przepływu na najbardziej subtelnym poziomie. Na poziomie fizycznym dokonuje się rozluźnianie powięziowe, którego celem jest  odbudowa prawidłowego wzorca postawy, gdyż powięź jako żywa tkanka - jeśli jest prawidłowo stymulowana i nawadniana - przyjmuje pierwotny kształt, w dopuszczalnej dla ciała formie. 

195412725_281257510403851_5638293837287820790_n.jpg
196149517_321296976165386_5369405084443873485_n.jpg
195450624_311030780560022_3178910309184161204_n.jpg

Ciało zapamiętuje traumatyczne  doświadczenia (nadużycia, wypadki, operacje i inne), każdy  przeżyty lub aktualnie przeżywany stres,  brak uważności na potrzeby ciała i różne silne  emocje wynikające z braku samoakceptacji. Wszystko to zostaje zapisane w tkankach- w  pamięci komórkowej. Aby odzyskać zaburzoną równowagę i zachować harmonijne zdrowie niezbędne jest  regularne „rozpuszczanie” powstałych  napięć i blokad energetycznych. Możemy tego dokonać  poprzez uzdrawiający, terapeutyczny dotyk który wspiera zmianę niefunkcjonalnych wzorców  i przekonań (także tych które tworzą iluzję oddzielenia) oraz pomaga odzyskać utracony kontakt z własnym ciałem i uczy miłości do niego. 

Sesja masażu wykonywana  jest ciepłymi olejami  dobieranymi wg zasad Ayurvedy z wykorzystaniem aromaterapii  olejkami eterycznymi  najwyżej jakości klasy terapeutycznej i specjalnie przygotowanych, indywidualnie dobranych  stempli  ziołowych**  oraz roślin o udokumentowanej skuteczności w oczyszczaniu z toksyn i niwelowaniu zastojów płynów ustrojowych 

Sesja 2 godzinna- 350 pln
Sesja 1 godzina - 200 pln


* Ajurwedyjski masaż Jambira Pinda Sveda to bardzo intensywny masaż w którym główną techniką jest rozcieranie

i uderzanie, dzięki czemu system immunologiczny zostaje pobudzony do regeneracji. Masaż wykonywany jest gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi bądź różnymi ziołami stosowanymi w zależności od pory roku (np zimą stosuje się zioła o właściwościach rozgrzewających a latem - chłodzące, orzeźwiające).
** Napotny masaż stemplami działa antycellulitowo i oczyszcza organizm z toksyn. Powoduje redukcję tkanki tłuszczowej,  oraz usuwa toksyny z organizmu, rozgrzewa i  poprawia jędrność skóry.  W 100% naturalne, jednorazowego użytku stemple przygotowywane są bezpośrednio  przed zabiegiem. 


ALEKSANDRA PYREK


Dyplomowany NATUROPATA (egzamin czeladniczy), certyfikowany HIRUDOTERAPEUTA, Dyplomowany TERAPEUTA AUSTRALIJSKIEJ METODY BOWENA, KONSULTANT AJURWEDY (studia podyplomowe) , TERAPEUTA MANUALNY - MASAŻE AJURWEDYJSKIE, LOMI LOMI NUI, arbiturientka wielu szkoleń w tym m.in.  SOMATIC EXPERIENCING ( Praca

z traumą)" „ŁAGODNA BIOENERGETYKA" Dick Overly. Trener rozwoju, absolwentka studium NVC, THE WORK, edukacji artystycznej, arteterapii I i II stopnia. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet  i grup mieszanych, oraz sesje indywidualne.


Kontakt :  tel. 609 104 266, e-mail: ola.zaj@gmail.com, fb Aleksandra Pyrek

MASAŻ DŹWIĘKIEM.
SESJE INDYWIDUALNE

Harmonia i zdrowienie poprzez wibrację dźwięku

Masaż  terapeutycznymi misami dźwiękowymi  wykorzystuje  szerokie gamy dźwięków, które prowadzą do  wewnętrznej  harmonii i zdrowienia.  Wibracje dźwięku docierając do najgłębszych komórek ciała niwelują stres, uwalniają zablokowana energię

 i wspomagają aktywację własnych,  niepowtarzalnych, zdrowych wibracji ciała.  

misy.jpeg

Przebieg sesji:
1. Rozmowa.
2. Sesja oddechowa.
3. Wprowadzenie do masażu. Sesja dźwiękowa w aurze z wykorzystaniem gongu,

 mis tybetańskich, kryształowych, dzwonków Koshi.
4. Masaż dźwiękiem mis tybetańskich na ciele lub/i w aurze (misy dźwiękowe: stawowa, brzuszna, sercowa, wysokotonowa)
5. Synchronizacja czakr w aurze- dzwonki tinksze.
6. Zakończenie sesji.

Korzyści
- usunięcie negatywnych emocji spowodowanych stresem
- ożywienie i wzmocnienie samouzdrawiających zdolności organizmu,
- relaksacja i aktywacja czynników prowadzących do równowagi i harmonii,
- uwolnienie zablokowanej w ciele energii,
- wspieranie leczenia migrenowych bólów głowy, bezsenności i nadpobudliwości.

Dla kogo?
Sesje są adresowane do wszystkich osób dorosłych zainteresowanych rozwojem osobistym i pragnących odzyskać  harmonię i  równowagę wewnętrzną,

Przeciwwskazania:
Zaburzenia psychiczne, ostre stany zapalne, ciąża, menstruacja, krwotoki, zakrzepica, rozrusznik serca i obecność innych urządzeń elektronicznych w ciele, padaczka, niedociśnienie, używanie alkoholu, innych  środków odurzających

i psychotropowych.


Czas  trwania sesji: 1h.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja terminu! Weź wygodny, luźny strój!

Gdzie?

Altermed Katowice, ul. Podgórna 4

Kiedy?

Sesje regularne odbywają się w środy od 9:30 - 17:30 / wg indywidualnych ustaleń

Inwestycja:
Sesja indywidualna: 100zł/1h

Płatność gotówką przed zajęciami lub wpłata na konto: Art Przestrzeń Aneta Łata
16 1020 2368 0000 2702 0610 9765 W tytule: Imię nazwisko, data i godzina sesji.

Zapisy: 601-205-993, 607-376-777
 kontakt@artprzestrzen.pl 501 668 690

Prowadząca sesję: Aneta Łata

Inicjatorka i twórczyni Art Przestrzeni. Absolwentka kursu I i II stopnia masażu dźwiękiem. Dyplomowana arteterapeutka, instruktorka tańca terapeutycznego.  Pedagog, tancerka i performerka, pasjonatka ruchu spontanicznego, tańca, muzyki, teatru, improwizacji i bliskiego kontaktu z przyrodą. Więcej szczegółów na stronie
https://artprzestrzen.pl/o-mnie

INSTYTUT DIETETYKI
I PROMOCJI ZDROWIA

Nie składamy obietnic bez pokrycia.

Gwarantujemy realną pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami, efektywność kuracji i trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Rozwiązujemy problemy w oparciu

o  specjalistyczną diagnostykę i profilaktykę zdrowia . Zatrudniamy najlepszych dietetyków w województwie śląskim oraz dietetyków dziecięcych. Bilans naszych działań to około 6 tysięcy zadowolonych pacjentów

instytut dietetyki.jpg

Oferujemy:
●    kompleksowe programy żywieniowe i pojedyncze diety
●    korzystne ceny
●    możliwość płatności w ratach
●    odchudzanie on-line 


a także
●    badania genetyczne
●    analizy pierwiastkowe włosów
●    testy nietolerancji pokarmowych
●    badania mikroflory jelitowej
●    probiotyki Lactibiane


oraz
●    kursy dietetyki
●    psychodietetyki i odchudzania.


Kontakt:
787 323 370
rejestracja@instytutdietetyki.pl

http://instytut.s90.eu/
 

TRADYCYJNA MEDYCYNA MONGOLSKA

Medycyna Mongolska stanowi unikalne połączenie medycyny tybetańskiej, chińskiej oraz mongolskich ludowych sposobów leczenia.

Diagnoza w tym systemie opiera się na wnikliwym badaniu pulsu (doświadczony lekarz rozróżnia aż 90 rodzajów tętna) umożliwiając zlokalizowanie zaburzeń przepływu energii, co w połączeniu z całościowym badaniem, pozwala na postawienie ostatecznej diagnozy.

mongolian.jpg

Medycyna Mongolska opiera się głównie na ziołolecznictwie, a także na takich metodach jak: masaże, stawianie baniek, akupunktura, moksoterapia, gorące i zimne okłady.
W ziołolecznictwie wykorzystuje się ok. 10 tys. mieszanek składających się z ponad 2000 gatunków ziół i innych składników organicznych lub mineralnych.


Tradycyjna Medycyna Mongolska jest niezwykle skutecznym, holistycznym systemem terapeutycznym łączącym naturalne formy terapii z innymi, takimi jak:

zmiana diety lub stylu życia, czy też medytacja.

GABINET PROWADZI LEK. DUGERJAV BAASANSUREN – SPECJALISTA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY MONGOLSKIEJ


Rejestracja tel: 601 186 318


Gabinet czynny: Wtorek i czwartek: 15:00 - 19:00

GABINET REHABILITACJI
I MASAŻU

Gabinet rehabilitacji i masażu leczniczego oferuje usługi

w zakresie: fizykoterapii (koloroterapia, ultradźwięki, światłoterapia, elektrolecznictwo, kinesiotaping), masażu (leczniczy, relaksacyjny, izometryczny, refleksoterapia), kinezyterapii (korekta wad postawy, zespoły bólowe kręgosłupa, określone jednostki chorobowe, konsultacja ortopedyczna).

manual.jpg

W ofercie także CYFROWE (bezinwazyjne) BADANIE KRĘGOSŁUPA z analizą postawy ciała i korektą wad postawy przy pomocy MediMouse.

Gabinet prowadzi: Jolanta Maciejowska.


Rejestracja tel: 508 082 548
Gabinet czynny: od poniedziałku do piątku:: 10:00 - 20:00

ULIMED - KOMPUTEROWE BADANIE STÓP

Wykonanie profesjonalnych wkładek ortopedycznych w konkurencyjnych cenach

System szeroko stosowany na świecie przez ortopedów, techników ortopedycznych, pediatrów, fizjoterapeutów. Wykorzystywany jest również w diabetologii oraz reumatologii, przy zapobieganiu i leczeniu stopu cukrzycowej i reumatoidalnej. Odpowiednio wczesne rozpoznanie niewłaściwych obciążeń stopy pozwala na uniknięcie owrzodzeń i powikłań poprzez dobranie odpowiednich wkładek ortopedycznych oraz właściwego obuwia.

obraz.jpg

Cena wizyty wraz z komputerowym badaniem stóp: 100 pln

Cena profesjonalnych wkładek ortopedycznych: 70 - 120 pln

 

Zapisy: 721 135 910

GABINET NATUROTERAPII

Dorota Pachnik – naturopata, terapeuta manualny, dyplomowany mistrz bioenergoterapii, ekspert energetycznych terapii manualnych, klawiterapeuta.
Wspomaganie bioenergetyczne organizmu. Terapie manualne kręgosłupa.


Energetyczna terapia manualna. Usuwanie bólów odkręgosłupowych, stawów i mięśni oraz chorób jamy brzusznej. Klawiterapia. BMS – Biomechaniczna Stymulacja Mięśni, Komputerowe badanie stanu zdrowia. Mikroskopowa diagnoza żywej kropli krwi.


Rejestracja tel: 691 515 216

ener.jpg

TERAPIA MANUALNA
NULLUM DOLOREM

Dyplomowany Terapeuta Manualny Rafał Kasprzyk
Zakres usług: Masaż leczniczy, Światłoterapia, Koloroterapia, Diadynamic, Biorezonans
Skuteczne leczenie schorzeń: Bóle głowy, Dyskopatia dysków kręgosłupa, Rwa kulszowa
oraz barkowa, Mrowienie i cierpnięcie kończyn, Bóle stawów

i przykurczy mięśniowych,
Szumy i piski uszne, Ostrogi piętowe
Cena zabiegu: 150 pln ( efektywne 50 min )
Rejestracja tel: (32) 253 00 40

manual2.jpeg

TRADYCYJNA
MEDYCYNA CHIŃSKA

Ruslan Kostyuk

Dyplomowany psycholog. Specjalista w dziedzinie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, terapii Zhen-Jiu,

akupresury, akupunktury, masażu Gua Sha, masażu ogniem,

terapii Khochu.

Tradycyjną Medycyną Chińską, rehabilitacją i holistycznymi metodami leczenia zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Uczeń m.in. Mistrzów Mu Yuchun’a, Koa Chenchun’a i  profesora Maasaki Hatsumi. Praktykował w Instytucie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej pod kierunkiem profesora

A. W. Kuzniecowa. Współpracuje z lekarzami  i terapeutami wykształconymi w nurcie zachodniej medycyny akademickiej i medycyny holistycznej.

Od ponad 30 lat uprawia sztuki walki : Taijiquan (Tai chi), Qigong i Seamm Jasani. Pasjonat Nanquan i  Hung Gar.

Jest instruktorem w Federacji Jiu-Jitsu "Biały Smok", Sędzia Międzynarodowej Federacji Wushu. Członek związku "Bujinkan Dojo" z akredytacją w Tokio.

chinese.jpg

TRADYCYJNA
MEDYCYNA CHIŃSKA

Ruslan Kostyuk

Dyplomowany psycholog. Specjalista w dziedzinie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, terapii Zhen-Jiu,

akupresury, akupunktury, masażu Gua Sha, masażu ogniem,

terapii Khochu.

Tradycyjną Medycyną Chińską, rehabilitacją i holistycznymi metodami leczenia zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Uczeń m.in. Mistrzów Mu Yuchun’a, Koa Chenchun’a i  profesora Maasaki Hatsumi. Praktykował w Instytucie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej pod kierunkiem profesora

A. W. Kuzniecowa. Współpracuje z lekarzami  i terapeutami wykształconymi w nurcie zachodniej medycyny akademickiej i medycyny holistycznej.

Od ponad 30 lat uprawia sztuki walki : Taijiquan (Tai chi), Qigong i Seamm Jasani. Pasjonat Nanquan i  Hung Gar.

Jest instruktorem w Federacji Jiu-Jitsu "Biały Smok", Sędzia Międzynarodowej Federacji Wushu. Członek związku "Bujinkan Dojo" z akredytacją w Tokio.

chinese.jpg