Poradnia Zdrowia Psychicznego

lek. med. Sławomira Kwiatkowska

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta, arteterapeuta

Lider holistycznego zespołu terapeutycznego, pracuje w modelu integralnym. Arbiturientka Psychoanalizy Jungowskiej PTPJ i Grof Transpersonal Training. Arteterapeuta, felinoterapeuta, hipnoterapeuta, trener NLP i ustawień systemowych.
Aktualnie w trakcie szkolenia SAT (Psycho - Spiritual development program created by dr. Claudio Naranjo) oraz Transcendentalnej Medytacji (by Maharishi Mahesh Yogi).
Specjalizuje się w psychoterapii transpersonalnej.
Pasjonatka metod indukujących poszerzone stany świadomości oraz terapii przez sztukę. Autorka książki „Tożsamość transkulturowa”, oraz wydawca, redaktor naukowy i współautor przedmowy do: „Synchroniczność. Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń”.Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza kotów. Nieprzerwanie podróżuje szlakiem transkulturowych symboli i miejsc mocy w poszukiwaniu własnego Monomitu. Artystka, malarka, rzeźbiarka, entuzjastka muzyki, tańca, filmu i skatingu.

lek. med. Ewa Rudzka-Jasińska

Lekarz Chorób Wewnętrznych, Specjalista Psychiatra
Specjalista Terapii Środowiskowej

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy lekarza psychiatry zarówno na oddziale stacjonarnym, w poradnictwie ambulatoryjnym, ale przede wszystkim w psychiatrii środowiskowej, profilaktyce i rehabilitacji psychiatrycznej, także w skoordynowanym Centrum Zdrowia Psychicznego (NHS UK,  SCZP POWER).  Od 2010 do 2019 Kierownik Zespołu Leczenia Środowiskowego w Centrum Psychiatrii w Katowicach – Szopienicach. Preferuje psychoterapię systemową, Otwarty Dialog i prace w społecznej sieci wsparcia wokół problemu kryzysu psychicznego. 


lek. med. Łukasz Romanowski

Specjalista Psychiatra
Absolwent Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach (2011).

W latach 2012-2017 pracował na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii SUM w Katowicach. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Interesuje się formami lecznictwa alternatywnego wobec hospitalizacji całodobowej, zastosowaniem nowych technologii w medycynie, diagnostyką i terapią zaburzeń afektywnych.


mgr Magdalena Grządziel

Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie akredytowanego szkolenia PTP

W ramach kontraktu z NFZ prowadzi indywidualne sesje terapeutyczne. Pracuje w nurcie integracyjnym. Specjalizuje się w modelu transpersonalnym. Prowadzi także prywatny gabinet terapeutyczny oraz videoblog na Youtube.


mgr Edyta Biskup-Nowrotek

psycholog i certyfikowana psychoterapeutka PTP

Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 731, 2016 r.). Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w NZOZ Altermed w Katowicach (psychoterapia indywidualna, poradnictwo psychologiczne), w gabinecie prywatnym w Mysłowicach (psychoterapia indywidualna, poradnictwo psychologiczne) oraz w Szkole Podstawowej nr 65 w Katowicach (psycholog szkolny).
Prowadzi terapię dzieci i młodzieży oraz psychoterapię osób dorosłych, a także konsultacje rodzicielskie i poradnictwo psychologiczne. Pracuje pod superwizją.

mgr Wiesława Hartman-Momatiuk

Psycholog, Specjalista kliniczny, Psychoterapeuta PTP

Obecnie w procesie aplikacji do certyfikatu superwizora psychoterapii PTP.
Prowadzi  Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych a także psychoterapię osób dorosłych, par i rodzin.


mgr Halina Gąsior

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, hipnoterapeuta, nauczyciel, superwizor HITT (hipnointegracyjnej terapii głębi), trener TM (terapii motywującej), praktyk NLP

Ma wieloletnie doświadczenie w psychoterapii indywidualnej i grupowej. Prowadzi terapię   na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych w NZOZ Altermed (wcześniej w NZOZ Fenix) oraz psychoterapię indywidualną , par  i rodzin.

mgr Katarzyna Kaziród

Psycholog

Dyplomowany psycholog, ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS na kierunku neuropsychologii klinicznej i diagnozy neuropsychologicznej oraz  4-letni kurs do certyfikatu psychoterapeuty w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.  W terapii korzysta z  podejścia "Otwartego Dialogu". Aktualnie pracuje  w Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy  oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ  ALTERMED  w Katowicach.